حضور در نمایشگاه فیزیکی یکی از راههایی است که می توان به صورت مستقیم با شرکت ها در ارتباط بوده و محصولات آنها را از نزدیک ببینید. اما امروزه به دلیل ویروس کرونا امکان برگزاری نمایشگاه ها غیر ممکن شده است. به همین دلیل بیشتر شرکت ها روی به کسب و کار های مجازی آورده اند.. هر سال نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی در ایران بود که برگزار می شد. اما امسال به دلیل این میهمان ناخوانده برگزاری این رویداد به تعویق افتاده است. به همین خاطر افراد زیادی نمایشگاه کتاب مجازی را پیشنهاد می دهند که بسیار مورد بحث است.

تبلیغات، لازمه ی کسب و کارهای مجازی و فیزیکی است. تبلیغات متناسب با کسب و کار از جمله  نمایشگاه ها که یکی از موثر ترین روش های تبلیغات برای جذب مشتری است. روش های زیادی برای جذب مشتری و تبلیغ وجود دارد ولی بیشتر آنان نیازمند فرآیند پیچیده هستند. به همین دلیل برگزاری  نمایشگاه های مجازی و فیزیکی یک فرصت طلایی برای غرفه داران و فروشندگان محصولات به حساب می آید. زیرا غرفه داران نمایشگاه با حضور در آنجا به معرفی و تبلیغ خود می پردازند. آنها از روش هایی چون پوسترهای بزرگ، رول آپ، کد های تخفیف، ارسال دعوت نامه به مشتریانی که در سال های قبل به آنها مراجعه کرده بودند و اهدا هدیه به آنان و غیره استفاده می کردند. بنابراین با حضور در نمایشگاه فیزیکی اطلاعات زیادی درباره کتاب ها، ناشران، امکانات شرکت و غیره بدست می آوردند .

تبلیغات متناسب با کسب و کار در نمایشگاه های مجازی

با توجه به توضیحاتی که در بخش فوق انجام شد برگزاری نمایشگاه مجازی نیز نیازمند تبلیغات گسترده است. زیرا مواردی در سال های گذشته وجود داشته است که شرکت های موجود در نمایشگاه ها سود یکساله خود را از آنها بدست می آوردند .

این روزها اغلب ما قبل از ورود به یک مرکز فروش، در فضای مجازی محصولات آنان را می ببینیم و معایب و مزایای آن را می سنجیم. از امکاناتی که برای مشتریان خود در نظر گرفته است مطلع می شویم. نمایشگاه ها بخصوص نمایشگاه کتاب هم  نیز از جمله مکانهایی است که قصد داریم قبل از ورود به آنجا از محصولات و محیط آنجا مطلع شویم. همچنین غرفه داران نمایشگاه کتاب نیز تمایل دارند تا در کنار نمایشگاه فیزیکی، نمایشگاه مجازی داشته باشند تا از این امکان برای جذب مشتری بیشتر استفاده کنند. غرفه داران در نمایشگاه کتاب مجازی می توانند به معرفی خود بپردازند. ناشران و نویسندگان خود را نام ببرند و درباره تجربه آنها توضیح دهند، دسته محصولات خود را نام برده و دامنه فعالیت خود را مشخص کنند .

آخرین مطالب بلاگ


مطالب عمومی

صرفه جویی در وقت و هزینه با برپایی نمایشگاه مجازی

دراین قسمت درباره اهمیت تبلیغات مجازی در صرفه جویی وقت مطالبی را ارائه دادیم و به توضیح مفصل در باره

ادامه مطلب...
مطالب عمومی

تبلیغات مجازی لازمه کسب و کارها

ما دراین قسمت درباره تبلیغات مجازی در نمایشگاه ها مطالبی را بیان کرده و دلیل اهمیت آن را نیز توضیح د

ادامه مطلب...
مطالب عمومی

تبلیغات متناسب با کسب وکار ها گامی موثر در پیشرفت شرکت ها

ما در این قسمت توضیح داده ایم که تبلیغات مناسب لازمه ی کسب وکار هاست. سپس در ادامه به برگزاری نمایشگ

ادامه مطلب...
مطالب عمومی

عوامل موثر بر جذب واحدهای صنعتی در نمایشگاه های ایران

عوامل موثر بر جذب واحدهای صنعتی در نمایشگاه های ایران به دو گروه کلی عوامل موثری که مستقیما بر جذب و

ادامه مطلب...

گروه نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه بین المللی مشهد

نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب

نمایشگاه بین المللی کیش

نمایشگاه بین المللی فارس

نمایشگاه بین المللی اصفهان

نمایشگاه بین المللی تبریز

نمایشگاه بین المللی اهواز

نمایشگاه بین المللی قم

نمایشگاه بین المللی ارومیه

نمایشگاه بین المللی البرز

نمایشگاه بین المللی اردبیل

نمایشگاه بین المللی شهرکرد

نمایشگاه بین المللی گرگان

نمایشگاه بین المللی بیرجند

نمایشگاه بین المللی کرمان

نمایشگاه بین المللی اراک

نمایشگاه بین المللی بندرعباس

پارک علم وفناوری قزوین